25 luty 2021

Zatrzymani za włamania do garaży oraz posiadanie 260 gramów amfetaminy

fot. KPP Piła
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców Piły, podejrzanych o włamania do garaży. Mężczyźni ukradli elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, a także akumulatory od samochodów ciężarowych. Pokrzywdzeni wycenili straty na blisko 9 tys. złotych. Jeden z zatrzymanych dodatkowo odpowie za posiadanie 260 gramów amfetaminy.
REKLAMA

Policjanci zajmujący się przestępczością kryminalną pracowali nad sprawą włamań z przełomu stycznia oraz lutego. Z dwóch garaży sprawcy zabrali elektronarzędzia oraz sprzęt wędkarski. Funkcjonariusze otrzymali również zgłoszenie o kradzieży akumulatorów od samochodów ciężarowych. Łączna suma strat poniesiona przez pokrzywdzonych to kwota blisko 9 tys. złotych.

W ubiegły tygodniu kryminalni wytypowali i zatrzymali podejrzanych mężczyzn. Są to mieszkańcy Piły w wieku 28 i 31 lat. Podczas zatrzymania sprawców policjanci zabezpieczyli część skradzionego mienia. Dodatkowo u 28-latka funkcjonariusze znaleźli blisko 260 gramów amfetaminy, które ukryte były w garażu.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pile

kiedy
2021-08-30 19:00
miejsce
Regionalne Centrum Kultury Fabryka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-11 19:00
miejsce
Regionalne Centrum Kultury Fabryka...
wstęp biletowany